Olejki eteryczne Oriflame Mind & Mood

Oriflame wprowadziło do swojej oferty online mieszanki olejków eterycznych do aromaterapii mających na calu poprawę samopoczucia. Przetestowałam je osobiście i polecam w celu poprawy nastroju.

Ja najbardziej lubię relaksujący olejek Relax me, w którego skład wchodzą: drzewo sandałowe, lawenda, drzewo balsamowe, himalajskie drzewo cedrowe, drzewo cedrowe i bergamotka.

Przeprowadzono badania naukowe, które wykazały, że zapach głównego składnika tej mieszanki, czyli drzewa sandałowego pobudza most mózgu i gałkę bladą, czyli obszary wpływające na uspokojenie umysłu i wprowadzające umysł w stan odprężenia.

Najbardziej lubię używać olejki eteryczne, żeby się uspokoić i wyciszyć. Już od dawna stosuję do tego celu zioła, które pijam wieczorami (jakiś czas temu zastąpiłam nimi lampkę wina). Moje ulubione zioła na wieczór to melisa, mięta, rumianek i skrzyp polny. Piję je na zmianę, bo wszystkie mają właściwości uspokajające. Jakiś czas temu zainteresowałam się też aromaterapią, bo pomyślałam, że mogłabym dodać do ziół kolejny rytuał na wieczór. Aromaterapię w domu zaczęłam od mieszanek Mind and Mood Oriflame.

Z kolei rano pijałam swojego czasu duże ilości kawy, które postanowiłam zlimitować, teraz piję jedną. Dodający energii i pobudzający olejek Energize Me, który ma w składzie: pieprz różowy, grejpfrut, drzewo cedrowe, wetiwer, elemi, balsam gurjum, jest dla mnie kolejnym rytuałem, tym porannym, dzięki któremu mogę się pobudzić do działania bez kofeiny. Neuronauka udowodniła, że zapach różowego pieprzu pobudza korę ruchową, czyli obszar w mózgu związany z pobudzaniem organizmu i dodawaniem energii.

Po południu natomiast, jak jeszcze do wieczora daleko, wiele zadań jeszcze przede mną i nie jest jeszcze pora na relaksik, stosuję oczyszczający umysł olejek Balance Me, mający w składzie: olibanum, drzewo cedrowe, bergamotkę, słodki migdał I elemi, który pomaga mi poczuć równowagę i przypominam sobie dzięki niemu, żeby nie pędzić, tylko zacząć zwalniać i poczuć balans. Badania udowodniły, że zapach olibanum pobudza przedklinek, czyli obszar w mózgu wpływający na świadomość i uważność ludzkiego umysłu.

Najrzadziej używam dodającego odwagi olejku Empower Me, w składzie: drzewo laurowe, bergamotka, pomarańcza, drzewo cedrowe, lawenda I bylica piołun który ma dodać pewności siebie przed trudnymi zadaniami. Udowodniono w badaniach naukowych, że drzewo laurowe pobudza brzuszno przyśrodkową korę przedczołową, czyli obszar w mózgu powiązany z poczuciem własnej wartości i pewności siebie. Użyłam go do tej pory 3 razy. Myślę, że w trudnych momentach, gdy brakuje nam pewności siebie warto po niego sięgnąć.

Jeżeli chodzi o sposób w jaki używam olejków to najpierw testowałam olejki w roletkach. Są dość wygodne w użyciu. Nie trzeba ich już rozcieńczać tylko bezpośrednio smarowałam na nadgarstki i wąchałam, a teraz testuje olejki te nierozcieńczone – po prostu wącham z buteleczki i na razie ta opcja podoba mi się jeszcze bardziej. Olejku relaksującego można też dodać kilka kropel do wieczornej kąpieli.

Dzięki temu, że stworzyłam rytuały związane z aromaterapią, nie muszę się zastanawiać jaki kiedy olejek użyję i na co, tylko automatycznie w zależności od pory dnia sięgam po odpowiednią mieszankę.

Czym różnią się olejki eteryczne od perfum?

Olejki eteryczne od perfum różnią się przede wszystkim funkcją ale też sposobem produkcji.

Perfumy mają za zadanie wyrazić naszą osobowość, mamy dzięki nim pięknie pachnieć dla siebie i dla otoczenia. Komponowane są w dzisiejszych czasach głównie z syntetycznych zapachów, choć np Oriflame ma w swojej ofercie również wiele perfum które mają naturalnie uzyskane zapachy.

Olejki eteryczne mają za zadanie poprawić nam samopoczcie i nasze zdrowie emocjonalne. Nie mają zadania wyrażać nas i sprawiać, żebyśmy ładnie pachniały. Wąchamy je tylko my. Pozyskiwane są z naturalnych składników. Nie są syntetyczne.

Od czego zależy cena olejków eterycznych?

Cena olejków eterycznych zależy przede wszystkim od rzadkości danego składnika, tego czy trudno go pozyskać, jakości składnika – tego czy jest on organiczny czyli czy używa się przy jego hodowli pestycydów czy też nie i sposobu jego pozyskania.

Olejki eteryczne Mind & Mood od Oriflame są to odpowiednio dobrane przez naukowców mieszanki olejków mające konkretne zadanie. W tym wypadku każdy ze składników wzmacnia konkretne działanie pozostałych składników. Olejki użyte do mieszanek Mind & Mood są w większości olejkami rzadkimi, wszystkie są organiczne i pozyskiwane w sposób zrównoważony.

Mieszanki Mind & Mood Oriflame można kupić w zestawach lub osobno.

Olejek eteryczny Oriflame Relax me
Mieszanka olejków Relax Me cena 169,99 zł lub 135,99 zł dla klubowiczów
Olejek eteryczny Oriflame Energise me dodający energii
Mieszanka olejków Energise Me, cena 169,99 zł lub 135,99 zł dla klubowiczów
Olejek eteryczny Oriflame balance me
Mieszanka olejków Balance Me, cena 169,99 zł lub 135,99 zł dla klubowiczów
Olejek eteryczny Oriflame empower me na poczucie własnej wartości
Mieszanka olejków Empower Me, cena 169,99 zł lub 135,99 zł dla klubowiczów
Olejek Oriflame w roletce Relax me relaksujący
Mieszanka olejków w roletce Relax Me, cena 69,99 zł lub 55,99 zł dla klubowiczów
Olejek Oriflame w roletce Energise me pobudzający
Mieszanka olejków w roletce Energise Me, cena 69,99 zł lub 55,99 zł dla klubowiczów
Olejek Oriflame w roletce balance me harmonia
Mieszanka olejków w roletce Balance Me, cena 69,99 zł lub 55,99 zł dla klubowiczów
Olejek Oriflame w roletce Empower me dodajacy odwagi
Mieszanka olejków w roletce Empower Me, cena 69,99 zł lub 55,99 zł dla klubowiczów
Olejki eteryczne Oriflame w roletkach, roll on
Zestaw mieszanek olejków eterycznych w roletkach, cena 222,99 zł lub 178,39 zł dla klubowiczów
Olejki eteryczne Oriflame do aromaterapii
Zestaw mieszanek olejków eterycznych, cena 542,99 zł lub 434,39 zł dla klubowiczów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *