Jak przyrządzić szparagi? Najzdrowszy przepis/ Asparagus, the healthiest recipe

Uwielbiam się zdrowo odżywiać ale nie lubię gotować, dlatego to co przyrządzam musi być proste i szybkie i tak właśnie przyrządziłam szparagi.

I love to eat healthy food but I hate cooking, so everything that I prepare has to be quick and easy and that’s how I prepared asparagus.

Szparagi zielone gotowane na parze/ Green steamed asparagus
Białe szparagi gotowane na parze/ white steamed asparagus

Obrałam je nożem (może być obieraczka 😉 zostawiłam tylko te “główki” i ugotowałam na parze około 3 minuty. Nie posiadam specjalnych urządzeń do gotowania na parze, kiedyś wyczytałam, że wystarczy do garnka wlać trochę wody, włożyć metalowe sitko (akurat posiadam 🙂 przykryć pokrywką i można gotować na parze, a wiadomo, że gotowanie na parze jest przecież najzdrowsze, no nie? 😉

I peeled them with a knife (could be with a peeler 😉 left only those “heads” and steamed them for about 3 minutes. I don’t own any special steam boiling pans, but I read that you can use your regular pan with a little bit of water, put a metal sieve into it (which I do own 🙂 and cover it with a lid.

Jak gotować na parze w zwykłym garnku 🙂 / how to steam food in a regular pan 🙂

położyłam na talerzu, polałam oliwą z oliwek, posoliłam i posypałam świeżymi ziołami, bazylią i tymiankiem i cynamonem w proszku bo lubi go Mania i myślałam, że zje, ale niestety nie chciała… 🙂 ugryzła i wypluła 🙂 Mi i Zosi baaaardzo smakowały 🙂 Szparagi kupowałam w Lidlu (była promocja), w Mila i w Biedronce.
życzę smacznego

I put them on a plate, poured olive oil on it, salted and added fresh herbs: basil, thyme and cinnamon powder – because Mania likes it and I thought she would it asparagus, but she didn’t… 🙂 she bit it and spat it 🙂 Me and Zosia loved it though 🙂
bon appétit

A jak Ty przyrządzasz szparagi? 🙂
How do you prepare asparagus? 🙂

Bądź na bieżąco z nowymi postami!

2 odpowiedzi do “Jak przyrządzić szparagi? Najzdrowszy przepis/ Asparagus, the healthiest recipe”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *