Czy zapach może zwiększać szczęście?

Czy to prawda, że zapach Happydisiac zwiększa szczęście?
Happydisiac – zapach co do którego panuje opinia że zwiększa szczęście – definicja moja analogiczna do definicji słowa afrodyzjak (substancja co do której panuje opinia że zwiększa popęd płciowy – definicja Wikipedia)
Tak naprawdę oczywiście, ten wyraz jest neologizmem – czyli słowem stworzonym przez ekspertów Oriflame od marketingu – dla których ode mnie wyrazy ogromnego uznania za pomysłowość.


Czy to możliwe, że woda toaletowa Happydisiac rzeczywiście zwiększa szczęście?
Moim (skromnym) zdaniem tak, ale pod pewnym warunkiem… o którym napiszę za chwilę, gdyż żeby nie było nieporozumień między nami lub nawet co gorsza kłótni, najpierw chciałam wyjaśnić co ja rozumiem pod pojęciem szczęścia.
Co to jest szczęście?
Tych, którzy mieli nadzieję, że chodzi mi o szczęście w sensie szczęśliwy traf (w przeciwieństwie do pecha) i ucieszyli się, że psikną się wodą Happydisiac i wygrają szóstkę w lotka muszę niestety zawieźć – nie o takie szczęście mi chodzi.
Ja mam na myśli szczęście które można odczuwać chwilowo lub wręcz stałe bycie szczęśliwym i zadowolonym ze swojego życia i uznawanie go za wartościowe.
Wiele się mówi (i pisze) o szczęściu. Filozofowie zajmują się tym zagadnieniem już od czasów Sokratesa (czyli od bardzo dawna 😉 )
Kilka poglądów filozoficznych jest mi bardzo bliskich, np
Zgodzę się z Arystotelesem, który głosił, że żeby być szczęśliwym trzeba być dobrze odżywionym albo na odwrót – jak głosi polskie przysłowie “Polak głodny to Polak zły” 😉 które ma swoje naukowe potwierdzenie i które ja udowodniłam na własnej skórze (i na swoich bliskich).
Współcześnie panuje natomiast taki pogląd, że szczęście to stan umysłu, że możesz sobie po prostu wybrać, czy jesteś szczęśliwa czy nie. Taka myśl bardzo mi się spodobała i od razu sobie wybrałam – szkoda że tak późno się dowiedziałam, byłabym szczęśliwa wcześniej 😉

Czytałam też, że badania naukowe potwierdziły, że żeby wywołać w umyśle emocje szczęścia można umysł oszukać i sztucznie się uśmiechać – mózg będzie myślał, że skoro się uśmiechasz to musisz być szczęśliwy. Jest to niesamowite – stosuje (jak sobie przypomnę) w beznadziejnych (wydawałoby się) momentach i uwierzcie mi działa cuda! (Albo nie wierzcie tylko przetestujcie na sobie 🙂 )

Według niektórych neurologów (nie mylić z nekrologami) odczuwanie szczęścia jest ściśle związane z poziomem tak zwanych hormonów szczęścia czyli endorfin, które możemy wyzwolić będąc zakochani, uprawiając sport lub sex, tańcząc, opalając się lub jedząc słodkie albo ostre przyprawy – wytwarza je wtedy nasz mózg.

Szczęście zależy też od neuroprzekaźników takich jak serotonina syntezowana m.in. przez spożywanie czekolady i pocałunki. Drugim neuroprzekaźnikiem zwiększającym szczęście jest dopamina, która sprawia, że chce się żyć i zwiększa motywację do działania a u zakochanych sprawia, że nie widzą wad partnera…By podnieść jej poziom (choćby po to by przymknąć oko na wady męża) warto spożywać m.in. banany. Wydzielanie obu tych neuroprzekaźników zwiększają też długie spacery – dzięki ruchowi i słońcu.

Dużo można też osiągnąć dzięki afirmacjom, czyli pozytywnym zdaniom na swój temat wypowiadanym w czasie teraźniejszym i często powtarzanym, żeby podświadomość zaczęła w nie wierzyć. Ja lubię afirmować się piosenkami 🙂 np. Robbie Williams | Love My Life

Szczęście jest w modzie i na językach o czym świadczy popularność duńskiego słowa hygge które Marie Tourell Søderberg autorka książki o tym zjawisku opisuje jako “chwile szczęścia, ciepła, i bliskości, które możemy odnaleźć w najzwyklejszych sytuacjach” Trzeba (koniecznie) nauczyc sie Hygge bo liczne badania (których nie chce mi się przytaczać :P) wykazują, że Duńczycy to najszczęśliwszy naród na świecie, więc znają się na tym.

A wracając do warunku – jak sprawić, żeby zapach Happydisiac zwiększył nasze szczęście? Ja proponuję zastosować metodę “zakotwiczenia” którą kiedyś testowałam w związku z motywacją i uważam, że można ją analogicznie zastosować do szczęścia.

W skrócie polegało to na tym, że jak czułam się zmotywowana do pracy to pryskalam się perfumami – jakimikolwiek dowolnie przeze mnie wybranymi, żeby mózg skojarzył stan motywacji z tym wybranym przeze mnie dowolnie zapachem. Najlepiej, żeby zapach był nowy bo jak nie jest to już może nam się kojarzyć z czymś innym.

Happydisiac Man
Kliknij i kup Happydisiac Man w moim sklepie online

Potem jak chciałam stać się zmotywowana do pracy to pryskałam się tymi perfumami i automatycznie stawałam się zmotywowana.

O podobnej historii pisze Beata Pawlikowska w swojej książce “Księga kodów podświadomosci” którą notabene gorąco polecam:
“Spróbuj zrobić prosty eksperyment:
Kup nowy dezodorant albo perfumy. Codziennie rano spryskaj się tym zapachem powtarzając słowa “Jestem ważny”, a potem wyjdź na krótki spacer w intencji kodu.[…]Rób tak codziennie przez kilka dni. Pewnego dnia zorientujesz się, że już w momencie kiedy czujesz ten zapach, podświadomość natychmiast podpowiada ci skojarzony z nim komunikat: Jestem ważny!”

Z wodą toaletową Happydisiac możesz zrobić tak: nosisz ją zawsze przy sobie i gdy tylko poczujesz się szczęśliwa to się nią spryskujesz, żeby potem móc skojarzyć ten zapach ze szczęściem i potem jak zapominasz o tym, że jesteś szczęśliwa to po prostu pryskasz się nią i znowu jesteś szczęśliwa. W przypadku wody toaletowej Happydisiac wzmocnieniem jest dodatkowo nazwa, bo jak wiadomo słowa mają moc. I takim oto sposobem woda toaletowa Happydisiac zwiększa szczęście 🙂

Dobra wiem, że brzmi to jak szaleństwo, ale skoro w tym szaleństwie jest metoda to… czego się nie robi dla szczęścia? 🙂

Co wy na to? Wyprobujecie?

Jeśli chcesz byc szczesciarzem i kupić wodę toaletową Happydisiac damską lub męską (lub obie) – zarejestruj się tu i kupuj 20% taniej.


Bądź na bieżąco z nowymi postami!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *